Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Kalite Tesadüf Değildir...!

Hakkımızda

Biz Kimiz ?

Her biri alanında uzman, bilgili ve tecrübeli kadromuz ve yüksek teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarımızla 2019 yılında kurmuş olduğumuz Fintherm Isı Sanayi ve Ticaret A.Ş firmamız; geniş ürün yelpazesiyle siz müşterilerimize hizmet vermeye başlamıştır.

Firmamız,

  • Enerji Santralleri - Petro-kimya - İklimlendirme-ilaç-Tekstil-Deri-Gıda -Demir Çelik-Gemi Ve Denizçilik

gibi hemen her sektörün ısı değiştiricisi talebine cevap vermektedir.

Isıtma ve Soğutma sektörünün ritmini biz tutuyoruz. Siz değerli müşterilerimize de imalatını yaptığımız çeşitli ısı değiştiricileri; Amonyaklı Soğutucular, Hava Soğutmalı Isı Değiştiriciler, Soğutma Kuleleri, Gövde Borulu Eşanjör, Ekonomizer, Isıtma Apareyleri, Gövde Borulu Kondenserler, Gövde Borulu Evaporatörler, Su-Yağ Soğutuculu Eşanjörler, Basınçlı Kaplar, Serpantinler, Direkt Temaslı Kondenser (Reboiler), Radyatörler, Plakalı Eşanjörler, Kondenser & Evaporatör ürünlerinde en iyi kalite ve en iyi fiyatı bir araya getirmeye söz veriyoruz.

Hakkımızda

Hemen Arayın

(216) 304 00 15

HİZMETLERİMİZ

ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLERİMİZ

Kanatlı borulu olarak da bilinen serpantinler, ısı transfer yüzey alanını arttırmak amacıyla borular üzerine sarılmış kanatlardan oluşmaktadır. Gerekli hesaplamalar sonucunda belirlenen boru çapına, ısı transfer yüzeyi ihtiyacına göre belirli kalınlık, yükseklik ve hatvede sarılmaktadır. Seçilen boru üzerine sürekli kaynaklı veya puntalı olarak sarılmaktadır. Hesaplamalar sonucunda ve kullanım yerine göre malzeme seçimi yapılır. Deniz suyu, su, hava, kızgın yağ, farklı kimyasal özellikteki sıvılar vb. uygulamalarda ısı transfer yüzeyini artırarak, transfer edilecek ısı akısı da artırılmış olur. kullanılacak borunun malzemesi; üründen beklenen performans, ürünün kullanım yeri ve ömrü dikkate alınarak proje safhasında belirlenir. Akışkan cinsine göre kullanılan malzemeler ise; ►Karbon çelik borular                         ► Paslanmaz borular                        ►Bakır ve bakır alaşımlı borular Serpantinler düz veya oval borulu olarak üretilebilir. Serpantinler kullanım yerlerine göre dikişli veya dikişsiz (çekme) borudan imal edilebilir.  Serpantinler;  ►spiral sarımlı    ►Pul dizmeli   ►Kendinden kanatlı (yivli) olarak üretilmektedir. L Fin; özel olarak tasarlanmış tezgahlarda kendine özgün kalıplarla kanata ''L'' formu verilip borunun üzerine yapılan büyük bir baskı kuvveti ile kanat ve borunun birleşmesi sağlanır. G Fin; özel olarak tasarlanmış tezgahlarda kendine özgü kalıplarla borunun üzerine açılan özel kanala düz kanatın gömülmesi ile sağlanır. Hem G Fin hemde L Fin de verim oldukça yüksektir. Mükemmel ısı transferi sağlar. Her iki yöntemde kaynak yoktur. Boru ile kanat arasında sıkı bir geçiş olduğundan ısı geçişi yüksek seviyededir. 400°C'ye kadar kullanılabilmektedir. Özel uygulamalarda tercih edilmektedir.
İNCELE
Boru içinden geçen akışkandan aldığı ısıyı kullanıldığı ortama ileten ısı değiştiricilerdir. Bu tip ısı değiştiriciler ısıtma, soğutma, kurutma gibi amaçlarla kullanılmaküzere, kanatlı veya kanatsız boru grupları ile üretilir. Yapılan teknik hesaplamalar ve kullanım yerlerine göre karbon çelik, paslanmaz çelik, bakır ve özel alaşımlı borular kullanılır. Radyatörün çalışma koşulları ve ortamın korozyon şartları göz önünde bulundurularak, boru çap ve et kalınlığı, en verimli dizayn için esas alınarak radyatör seçimi yapılır. Akışkan çeşitlerine göre sıcak su radyatörü, kızgın su radyatörü, deniz suyu radyatörü, buhar radyatörü, kızgın yağ radyatörü olarak sınıflandırılır. Serpantin çeşidine göre sınıflandırma yapılabilir, spiral sarımlı, pul dizme, kroçil ve yivli borulu radyatör olarak adlandırılır.
İNCELE
Kondenserler, soğutucu akışkanın yoğuşturulmasında kullanılırlar. Kondenser; proses gazının enerjisinden yararlanılarak ikincil soğutucu akışkan veya gaz akışkanların yoğuşturulması amacıyla üretilen eşanjörlerdir. Yoğuşma yüzey alanlarının artırıldığı özel bakır borular kullanılmaktadır. Birçok farklı yüzey ve geometriler için kondenser boru seçenekleri mevcuttur. Kondenserlerimizde döküm kapaklar, yüksek yoğuşma ve ısı transfer alanına sahip özel bakır borular kullanılmaktadır. Civata kapak bağlantıları görülmeyecek şekilde ayak ve kafalar dizayn edilmektedir. Genel olarak soğuk su üretici gruplarda farklı çözeltilerinin ve suyun soğutulmasında ve ısı pompalarında sıcak su üretiminde kullanılan Gövde-Borulu evaporatörlerin tasarımında bütün diğer ısı değiştiricilerimizde olduğu gibi iki temel unsur; yüksek ısı kapasitesi ve düşük basınç kaybıdır. Evaporatörler; yüksek sıcaklıklarda atık gazlardan veya benzeri akışkanlardan diğer bir akışkanın sıvı halden gaz haline geçmesini sağlamak amacıyla kullanılan eşanjörlerdir. Isı transferini sağlayan bakır borular minimum hacimde maksimum verimi elde edebilmek adına dizayn edilmektedir. İmal edilen tüm evaporatörlerde su giriş ve çıkış bağlantıları, su boşaltma ve hava tahliye yerleri mevcuttur.
İNCELE
Müşteri ihtiyacına uygun olarak hazırlanan yada müşteri tarafından gönderilen projeler esas alınarak firmamız tarafından eşanjör imalatı yapılır. Projeye uygun olarak eşanjör imalatında karbon çelik, paslanmaz çelik, bakır ve özel alaşımlı borular (bafon, pirinç vb.) kullanılmaktadır. Eşanjör imalatlarında ilgili standartlara göre üretim yapılmaktadır. Sıvı veya gaz akışkanının sıcaklığının başka bir sıvı veya akışkan ile değiştirilmesi amacıyla kullanılırlar. Eşanjörlerde iki akışkan veya gaz sıvı birbirine temas etmemektedir. Eşanjörler su-su, su-gaz, buhar-su, buhar-yağ, buhar-gaz, yağ-yağ, yağ-gaz, eşanjörleri olarak akışkanlarına göre sınıflandırılır.
İNCELE
Isı geri kazanımı için kullanılan ekipmandır. Buhar kazanları, kızgın yağ kazanları, sıcak ve kızgın su kazanları ve kojenerasyon sistemlerinde vb her türlü benzer sistemlerde bacadan atılan gazların enerjisinden yararlanılarak, kazan geri dönüş ve besi suyunun ısıtılması ve kazan veriminin arttırılması, proses suyu elde edilmesi, brülör ön hava ısıtılması ve yakıt tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Ekonomizerlerde baca gazı sıcaklığının işletme şartlarına düşürülmesi halinde verimliliğinin %5 ile %10 arasında verim artması mümkündür. Ekonomizer amortisman süresi, sistemin kapasitesine, kazan verimliliğine, çalışma süresine, kullanıldığı yer vb. sebeplerden dolayı değişmektedir. Ekonomizerler için hesaplamaları profesyonel programlarca yapılmaktadır. Hesaplama sonrası belirlenen standartlara göre üretimleri yapılmaktadır. Üretim sonrası Çalışma şartlarına göre test basınçları yapılmaktadır. Baca gazı uygulamalarında sıcaklık ve emisyon değerleri ekonomizer tasarımında önemli rol almaktadır. Emisyon değerinin cinsine göre çiğleşme ve yoğuşma sıcaklıkları farklılık göstermektedir. Çiğleşme ve yoğuşma esnasında emisyonda kimyasallar oluştuğundan ekonomizerde malzeme seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ekonomizerler kullanımına göre yatay veya dikey tasarlanabilirler. Ayrıca işletme şartlarına bağlı olarak klapesiz, manuel klapeli, oransal klapeli (pnomatik veya elektrik aktüatörlü, motorlu) olarak üretilebilirler. Proseslerin enerji giderlerini ve çevreye verdikleri kirliliği azaltmaktadır. Verimli bir şekilde çalışan ekonomizerin geri dönüşüm (amortisman) süresi çok kısadır. Kullanılan yere göre bu süre 3 ay ile 1 yıl arasındadır.
İNCELE
Hidrolik sistemlerdeki yağı soğutmak için kullanılan su- yağ soğutucu eşanjörlerinde yüksek ısı verimi ve düşük basınç kaybı çok önemli iki unsurdur. Üretimimizi bu iki unsuru göz önünde bulundurarak yapmaktayız. Üretimde uzun süreli ve sorunsuz çalışabilmesi için imalat yöntemi, malzeme kalitesi, kullanılacağı yerin konumu ve doğru tasarım ön planda tutulmaktadır. Yüksek sıcaklık talebinin karşılanması gereken yerlerde kullanılan ve yağın enerjisinden yararlanılarak sıcak su ve buhar elde edilmesi amacıyla kızgın yağ eşanjörleri kullanılmaktadır.
İNCELE
Dış ortam havasını kullanarak proses suyunun soğutulması amacına yönelik üretilen kuru soğutucular, yatay ve dikey çalışmaya uygun dizayn edilmiştir. Kuru soğutucular kapalı sistem olarak çalışırlar bu nedenle de suyun buharlaşması söz konusu değildir, hava prosesten gelen buhar veya sıcak suyu soğuturken kendisi de ısınmaktadır. Suyun teminin güçlüğü ve yüksek maliyeti, proses suyunun iyileştirilmesinin kanunlara dayandırıldığı bölgelerde ve sistemin problem teşkil edeceği tesislerde kuru tip soğutma en iyi seçim olmaktadır. Kuru tip soğutucular yan yana dizilmiş yatık, dikey veyahut V şeklinde serpantinlerden, aksiyal fanlar (montaj şekline göre alttan üflemeli veyahut üstten emmeli), komple çelik konstrüksiyondan oluşmaktadır.
İNCELE
Proseste kullanılan soğutucu akışkan, sahip olduğu fazla ısıyı atmak için kapalı tip soğutma kulesi içerisinde yer alan galvaniz, paslanmaz veya bakır boru çeşitlerine sahip ısı değiştiricisi eşanjör içerisine girer. Eşanjör boruları üzerine püskürtülen su ve fan yardımıyla dış ortamdan çekilen hava sayesinde proses akışkanı soğuyarak eşanjörü terk eder. Dizayn ettiğimiz Kapalı Çevrim Soğutma Kuleleri, proses soğutucu akışkanı atmosferden tamamen izole ederek yüksek verimli soğutma çözümü sağlar. Kapalı devre soğutma kulelerinde proses soğutucu akışkanın havayla temas etmemesi, havadaki kirleticilerin sisteme girmesini engeller, böylece akışkan kalitesini korur ve kirlenme nedeniyle oluşacak sistemin bakım masrafları azalır.Kapalı tip soğutma kulelerinde kirlilik oluşumunun engellenmesi, ürünün ömrü boyunca %100 termal performansı göstermesini sağlar ve sistem işletme maliyetlerini en aza indirir. YÜKSEK VERİMLİ PERFORMANS: Kapalı tip soğutma kulelerinde yüksek ısıl iletkenliğe sahip eşanjörler performansı en üst noktaya çıkarır. Tüketilen KWH başına performansı en üst düzeye çıkaran teknolojiye sahiptir. EN DÜŞÜK İŞLETME VE BAKIM MALİYETİ: Kapalı tip soğutma kulelerinde temiz proses akışkanları, yüksek verimli ekipmanların performansını sürdürmesini sağlar. Eşanjör temizliği azdır veya hiç yoktur. Ekipmanların ömrü daha uzundur. İŞLETMESEL ESNEKLİK: Kapalı devre soğutma kulelerinde kış boyunca "Serbest Soğutma Modu" nda çalışarak enerji tüketiminden tasarruf etmenizi sağlar. Pompa ve fanlar frekans invertörü ile kontrol edilerekenerji tasarrufu sağlanır. EN DÜŞÜK SU MALİYETİ: Kapalı çevrim soğutma kulelerinde su tüketimi diğer tip soğutma kulelerine kıyasla son derece düşüktür. Kuru çalışma ve adyabatik modlar su tüketimini azaltır veya ortadan kaldırır.
İNCELE
Prosesten gelen sıcak soğutucu akışkan, ilk önce açık tip soğutma kulesi içerisinde yer alan su dağıtım sistemine girer. Su dağıtım sisteminde yer alan fıskiyeler sayesinde damlacıklar halinde, dolgu denilen ısı değiştiricisi görevi gören malzemenin üzerine püskürtülür. Dolgu malzemesi PVC veya PP malzemelerden imal edilmektedir.Açık tip soğutma kulesinde dolgu malzemesinin görevi, proses akışkanı ile fan yardımıyla çekilen atmosfer havası arasında ısı transferi yüzey alanı oluşturmaktır. Sıcak proses akışkanı soğuyarak açık çevrim soğutma kulesinin alt kısmında yer alan havuzda birikir. Isınan dış ortam havası fan yardımıyla atmosfere atılır. TÜRKİYE ’DE TEK FİRMA: Konuk Isı hem CTP malzemeden hem de sac malzemeden kendi fabrikasında açık tip soğutma kulesi üretimi yapan tek firmadır. YÜKSEK VERİMLİ PERFORMANS: Açık tip soğutma kuleleri, kuru hava sıcaklığı ne kadar yüksek olursa olsun, soğutucu akışkanı hava yaş termometre sıcaklığına yakın değerlere kadar soğutma yapabilmektedir. DÜŞÜK İLK YATIRIM MALİYETİ: Oldukça yüksek verime sahip dolgu malzemelerin kullanılması sonucu açık tip soğutma kulesi ilk yatırım maliyeti oldukça düşüktür. KOLAY KURULUM-HIZLI MONTAJ: Bütün ürünler fabrika montajlı olduğu için,açık çevrim soğutma kulesi iki veya üç parçadan oluşmaktadır. Kurulum yapılacak yerde bu parçalar üst üste konularak montaj çok kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. 7/24 SERVİS VE BAKIM HİZMETİ: Gelişmiş kadrosu ve servis ağıyla firmamız 7 gün 24 saat servis ve bakım hizmeti verebilmektedir.
İNCELE
Hibrid Soğutma Kuleleri, maksimum su tasarrufu sağlayarak ve sis oluşumunu engelleyerek, yüksek verimli proses soğutması yapmak için ihtiyaç duyulan her alanda kullanılmaktadır. Hibrid soğutma kuleleri, kanatlı borulu kuru serpantin ve kanatsız borulu ıslak eşanjörden oluşmaktadır. Proses akışkanı, önce kulenin üst kısmında yer alan kanatlı borulu kuru serpentinin içerisine girer. Bu serpantinde proses akışkanı sahip olduğu fazla ısının bir kısmını fanlar yardımıyla atmosfere atar. Daha sonra proses akışkanı, kanatsız borulu eşanjöre girer. Eşanjör üzerine püskürtülen su ve fanlar yardımıyla proses akışkanı istenilen sıcaklığa soğutularak hibrid kapalı çevrim soğutma kulesini terk eder. Su maliyetlerinin yüksek, su teminin sıkıntılı, sis oluşumunun istenmediği proseslerde veya yüksek sıcaklığa sahip akışkanların soğutulması gerektiği zamanlarda Hibrid kapalı çevrim soğutma kulesi tercih edilmektedir.
İNCELE
Hava Kulerleri, turbo şarj vasıtasıyla basıncı arttırılan ve ısınan havayı soğutarak hacmini düşüren, bu yolla silindir içine giren hava miktarını arttıran ve bu sayede Dizel motorların daha iyi ve verimli yanmasını sağlayan soğutuculardır. Motor üreticileri ve tesis sistemi müteahhitleri ile yakın işbirliği içerisinde geliştirdiğimiz tecrübemiz ile, bir motorda komple şarj hava modüllerinin optimizasyonu için özel, müşteri odaklı ve ekonomik konseptler geliştirmemize olanak tanımaktadır. Özel malzemeler kullanılması, gelişmiş kaplama teknolojisi ve yeni kanatlı boru sistemleri sayesinde, FİNTHERM Şarj hava soğutucuları, biyogaz ve diğer özel gaz yakıtlarını yakan motorlarda da etkindir. Başlıca uygulamalar: 200 Kw üzeri performansa sahip deniz, off-road ve sabit dizel ve gazlı motorlardır. En önemli tasarım özelliği kanat yüzeylerinin kıvrımlı oluşudur. Kıvrımlı yüzey, verimli ısı transferi için çok önemli olan etkin türbülansı üretir. Kanatçıklar daima saf bakırdan oluşur ve boru çapları 10.6 mm dir. Malzeme CU.NI 90/10'dur. (70/30 da mevcuttur).
İNCELE
Yağ, kızgın yağ, buhar, su, deniz suyu, kimyasal içerikli sıvılarlar kullanılabilecek şekilde üretilen farklı spirlerde, projeye uygun olacak şekilde karbon çelik,paslanmaz çelik ve bakır gibi çeşitli borular kullanılır. Boru çap ve et kalınlığı, projeye uygun olarak spirin çalışma koşulları ve ortamın korozyon şartları göz önünde bulundurularak, projeye göre belirlenir. Genel olarak bükülen karbon ve paslanmaz çelik boru çapı 3/4” ve 5” (33.7mm ve 141mm) arasında değişir. SPİR BORU ÇEŞİTLERİ » Kızgın yağ kazanı spir boruları » Buhar jeneratörü spir boruları » Boyler ve tanklar için üretilen spir boruları » Kullanım yerine göre özel amaçlı spir boruları
İNCELE
Apareyler, bilinen ısıtma yöntemlerinin yetersiz kaldığı toplu olarak çalışılan veya yaşanılan yerlerde (fabrika, atölye, depo, spor salonu vb.) geniş alanlarda, ekonomik ve pratik bir çözüm olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sessizliğin önemli olduğu yerlerde, tavan tipi apareylerin kullanılması tavsiye edilir. Tavan yüksekliğinin ve ısıtılacak hacmin fazla olduğu mekânlarda ise, uzun üfleme mesafesine sahip olan duvar tipi apareyler kullanılmalıdır. Yeni nesil aparey üretiminde, ses seviyesinin ve titreşimin en düşük seviyede olmasını sağlanacak fan sistemleri tercih edilmektedir. Tavan tipi apareylerde aksiyel fan-motor sistemi, duvar tipi apareylerde kendinden rotorlu radyal fan-motor sistemi kullanılmaktadır.
İNCELE

Haberler ve Duyurular

Ekonomizer

Ekonomizer

Devamını Oku
Radyatör

Radyatör

Devamını Oku

Talep Formu